mgr Marietta Szleszyńska

Marietta Szleszyńska jest absolwentką wydziału Filologii Polskiej i Klasycznej Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Studia ukończyła w 2009 roku. Od początku pracy zawodowej związana z oświatą ziemi słubickiej. W latach 2008 – 2010 zatrudniona w Szkole Podstawowej Nr 3 w Słubicach. W 2011 roku nauczała języka polskiego w Szkole Podstawowej w Kunowicach. Od 2012 roku nieprzerwanie do teraz zatrudniona jest w Zespole Szkół Licealnych im. Zb. Herberta w Słubicach jako nauczyciel języka polskiego i wiedzy o kulturze. Od 2019 roku nauczyciel Uniwersyteckiego Liceum Ogólnokształcącego w Słubicach.

Marietta Szleszyńska stale podnosi swoje kwalifikacje poprzez regularny udział w szkoleniach organizowanych przez wojewódzkie ośrodki metodyczne. Przekazywanie wiedzy następnym pokoleniom traktuje jako wyzwanie i jednocześnie pasję.