Kadra

prof. UAM dr hab. Magdalena Musiał-Karg

Absolwentka dwóch kierunków studiów: nauk politycznych oraz zarządzania i marketingu. Studia licencjackie na kierunku nauki polityczne odbywała na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza w Poznaniu, a studia magisterskie uzupełniające na kierunku Master of European Political Studies / Politologia na dwóch uniwersytetach: Uniwersytecie im. A. Mickiewicza w Poznaniu oraz na Europejskim Uniwersytecie Viadrina we Frankfurcie nad Odrą. Równolegle ze studiami politologicznymi studiowała na kierunku zarządzanie i marketing na Uniwersytecie Zielonogórskim. Od 2015 r. jest profesorem nadzw. w Zakładzie Systemów Politycznych na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM; Od 2016 r. pełni funkcję prodziekana ds. badań i rozwoju. Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z demokracją bezpośrednią oraz wykorzystaniem nowych technologii w systemach demokratycznych, ze szczególnym uwzględnieniem procesów wyborczych (e-voting). Jej zainteresowania badawcze koncentrują się również na problemach związanych z rolą kobiet w przestrzeni publicznej oraz ze współpracą transgraniczną na granicy polsko-niemieckiej. Autorka wielu publikacji w Polsce i za granicą. Jest inicjatorką powołania i koordynatorem działalności Grupy Badawczej „Inicjatywa Helwecka” (http://helwecja.amu.edu.pl/). W latach 2014-2017 stypendystka programu MNiSzW dla wybitych młodych naukowców. Jest prezesem zarządu Ośrodka Badań i Edukacji Europejskiej (http://obiee.amu.edu.pl/). Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Nauk Politycznych, Polskiego Towarzystwa Studiów Europejskich, a także International Political Science Association.
Poza życiem zawodowym angażuje się w działalność misyjną. W roku 2009 z ramienia Salezjańskiego Ośrodka Misyjnego była wolontariuszką w Ugandzie w ośrodku dla osieroconych chłopców. Wolne chwile stara się wykorzystać, podróżując i poznając nowe miejsca. Interesuje się dobrą muzyką.

Ulotka 2020

Uniwersyteckie Liceum Ogólnokształcące
w Słubicach
ul. T. Kościuszki 1

69-100 Słubice

REGON: 368376510

E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

.

© 2018 Uniwersyteckie Liceum Ogólnokształcące w Słubicach
Free Joomla! templates by Engine Templates