2022 03 28 kursyNasi przyjaciele z CP reagują ekspresowo.
Bezpłatne kursy języka polskiego dla uchodźców z Ukrainy w Collegium Polonicum w Słubicach. 

Collegium Polonicum w Słubicach reaguje na potrzeby lokalnej społeczności i organizuje bezpłatne kursy języka polskiego dla uchodźców z Ukrainy, którzy przyjechali do Słubic i chcą szybko zacząć porozumiewać się w języku polskim.
Kursy pomogą nawiązać pierwszy kontakt z językiem i odnaleźć się w codziennych sytuacjach.
W Collegium Polonicum odbędą się dwa kursy, a zajęcia będą odbywać się dwa razy w tygodniu. Zapisy na kursy przyjmowane są w punkcie porad w Collegium Polonicum, w każdym kursów jest 15 miejsc. Zajęcia poprowadzą doświadczeni wykładowcy oraz lektorzy języka polskiego jako obcego z Collegium Polonicum. Jeżeli będzie więcej osób zainteresowanych udziałem w kursach, to zostaną uruchomione kolejne grupy.
Oprócz tego odbędą się warsztaty dla nauczycieli języka polskiego, którzy na swoich lekcjach mają również uczniów z Ukrainy. Doświadczony nauczyciel języka polskiego jako obcego podpowie, z jakich materiałów warto skorzystać, gdzie szukać metodycznej i merytorycznej pomocy, od czego zacząć przygotowywanie materiałów oraz jak dostosować omawiane teksty do możliwości językowych cudzoziemców.
Warsztaty przeznaczone są w pierwszej kolejności dla nauczycieli języka polskiego z terenu powiatu słubickiego. Warsztaty odbędą się online i są bezpłatne.
Więcej informacji oraz formularze zgłoszeń znajdują się w galerii zdjęciowej. 
Collegium Polonicum w Słubicach od samego początku angażuje się w pomoc dla uchodźców z Ukrainy: od razu włączyło się do zbiórki rzeczowej oraz uruchomiło punkt porad w holu uczelni. Punkt porad działa od poniedziałku do soboty w godz. 13:00-15:00 i cieszy się dużym zainteresowaniem. Do tej pory z porad, które udzielają pracownicy Collegium Polonicum skorzystało kilkadziesiąt osób.