31445095 1266353560164723 7374996903554973696 nWybór szkoły ponadgimnazjalnej, w której odbywać się będzie kolejny etap edukacji, to ważny moment dla każdego absolwenta gimnazjum i jego najbliższych. Decyduje on o przygotowaniu do podjęcia studiów i przyszłej pracy zawodowej. Na sukces edukacyjny ucznia składa się wiele czynników, dlatego też warto skrupulatnie i z namysłem przyglądnąć się wszystkim propozycjom pojawiającym się na lokalnym rynku oświatowym.

24 kwietnia br. o godz. 9.00 w auli Collegium Polonicum w Słubicach odbył się I Powiatowy Festiwal Zawodów. Celem wydarzenia było przedstawienie w jednym miejscu i o tej samej porze oferty edukacyjnej szkół ponadgimnazjalnych powiatu słubickiego. Podczas tegorocznego Festiwalu każda ze szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu słubickiego miała okazję zaprezentować się z jak najlepszej strony – najpierw podczas 15 minutowej prezentacji, następnie w trakcie wykładów, prelekcji i warsztatach.

Ofertę Uniwersyteckiego Liceum Ogólnokształcącego w Słubicach przedstawił p.o. Dyrektora dr Jan Zgrzywa, a prof. UAM dr hab. Andrzej Pukacz przeprowadził warsztaty biologiczne nt. Niezwykłych właściwości wody.

Festiwal zrealizowano w ramach projektu pn. "Modernizacja Kształcenia Zawodowego w Powiecie Słubickim".