2022 11 11Wczoraj oddelegowane uczennice Hanna Rutkowska oraz Marcelina Bielecka wraz z nauczycielką chemii dr Aleksandrą Ibragimow, miały zaszczyt uczestniczyć w uroczystych obchodach 100. rocznicy przyznania Marii Skłodowskiej-Curie doktoratu honorowego Uniwersytetu Poznańskiego.

 

Obchody odbywały się na Wydziale Chemii UAM. Podniosłemu wydarzeniu towarzyszył wernisaż wystawy pt. „Maria Skłodowska-Curie. Zakochana w nauce” oraz sympozjum naukowe z udziałem gości honorowych i prelegentów, m.in. prof. Hélène Langevin-Joliot, Hanny Karczewskiej (prawnuczki Heleny Skłodowskiej-Szalay, siostry Marii), dr. inż. Piotra Chrząstowskiego (prawnuka Józefa Skłodowskiego, brata Marii).
Dziękujemy za zaproszenie i wspaniałe spędzony czas. Jesteśmy dumni z osiągnięć naszej polskiej noblistki w dziedzinie chemii.