2022 12 12 warsztaty2W miniony piątek miało miejsce kolejne międzypokoleniowe spotkanie. Uczniowie Uniwersyteckiego Liceum spotkali się z podopiecznymi Dzienny Dom Senior + Słubice i wspólnie tworzyli ozdoby świąteczne.
Finałem tych spotkań jest Jarmark Bożonarodzeniowy, który odbędzie się w holu Collegium Polonicum oraz w Dziennym Domu Seniora +.
A kiedy?
Już jutro!
I potrwa dwa dni.
Zapraszamy Was do nas w godzinach 10:00 - 16:30.
W drugiej lokalizacji, czyli Domu Seniora (ul. Mickiewicza 6, budynek przychodni) sprzedaż będzie odbywać się miedzy 10:00 a 12:00.
Zebrane środki zostaną przekazane na cele charytatywne.
A konkretnie na pomoc dla Kamila Pactwy.
Oto apel rodziców Kamila:
Kamil przyszedł na świat w 29 tygodniu ciąży… Jako zdrowy wcześniak miałby szansę powalczyć o samodzielność, jednak jeszcze w okresie plodowym doszło do rozległego udaru mózgu, najprawdopodobniej w wyniku powikłań ciąży bliźniaczej. Trzy lata rehabilitacji i terapii nie przynoszą postępów w rozwoju Kamilka, jednak jak każdy rodzic pragniemy, by nasz syn był szczęśliwy. Niestety nie możemy mu tego zapewnić, bo płaczącego Kama często nie sposób utulić. Próbujemy więc osiągnąć inny cel: by nie cierpiał. Pomaga głównie rehabilitacja, farmakologia i miłość, cierpliwość, wytrwałość… Kamil zmaga się z czterokończynowym niedowładem spastycznym i padaczką. Jest całkowicie niesamodzielny, nie ma kontroli nad żadną częścią swojego ciała, nie mówi, nie potrafi prawidłowo przełykać ani kontrolowanie reagować na bodźce zewnętrzne.
Różnorodne terapie i specjalistyczny sprzęt dają nadzieję na łatwiejszą obsługę Kama, jak również na wypracowanie alternatywnych form, choćby szczątkowego kontaktu. Kamil jest nieprzewidywalny, często ucieka do swojej „napadowej krainy” – w tej walce wciąż jesteśmy na pozycji przegrywającego, jednak aby jak najlepiej funkcjonował w naszym świecie, przez kolejne lata będziemy urządzać jego mały świat, w którym byłby i bezpieczny i szczęśliwy na tyle, na ile to tylko możliwe.
Więcej informacji znajdą Państwo tutaj: https://dzieciom.pl/podopieczni/22560