2023 11 20 terrW Uniwersyteckim Liceum Ogólnokształcącym od niedawna funkcjonuje kółko terrarystyczne , na którym uczniowie szkoły mogą rozwijać swoje pasje dotyczące zwierząt egzotycznych pod opieką Pani Anny Harendy.
Pierwsze spotkanie cieszyło się niezwykle dużą ilością uczestników w przedziale wiekowym od klasy ósmej po klasę maturalną, mających przeróżne zainteresowania takie jak gady (gekony, agamy, legwany), owady (motyle, żuki, chrząszcze, patyczaki, modliszki), pajęczaki (skorpiony, pająki właściwe, ptaszniki, kosarze) oraz inne bezkręgowce (karaczany, krocionogi, skolopendry).

 

Uczniowie na kółku wymieniają się wiedzą przez siebie już zdobytą w postaci krótkich prezentacji, czy też sporadycznego przynoszenia zwierząt do szkoły.
Zakładane są również wspólne wyjazdy na wydarzenia terrarystyczne (takie jak giełdy), wykonywanie wystaw dla całej szkoły oraz wspólne uzupełnianie opisów do gabloty w Pajęczym Kącie.
Spotkania odbywają się co tydzień w czwartki na długich przerwach.