2023 11 20 finalWszystko co dobre kiedyś się kończy.
Ale być w domu też miło!
W piątek wróciliśmy z ciekawej przygody w Górach Opawskich.
Jak już wspominaliśmy w czasie naszego wyjazdu do Prudnika mieliśmy okazję do współpracy z Niepubliczne Liceum Cracow International School.
Nasi uczniowie (jak i opiekunowie) wspólnie tworzyli swoje legendy a ich finałem były krótkie przedstawienia teatralne. Wyszło świetnie, poznaliśmy odmienną wersję legendy o powstaniu majonezu, o andrzejkowej nocy, słupie milowym, gołębiach czy o tym co poskromił Smoka Wawelskiego! Dowiedzieliśmy się też co ma piernik do wiatraka.
Po twórczym wieczorze, nocnym odpoczynku udaliśmy się na górską wędrówkę. Naszym celem była Kopa Biskupia. Pogoda dla nas była łaskawa, a przewodnika trafiliśmy najlepszego z najlepszych - Pana Marcina Husaka dyrektora Muzeum Ziemi Prudnickiej.
Czwartkowy wieczór minął nam pod znakiem odpoczynku, a w piątek rano każdy odjechał w swoją stronę.
Niepozorny Prudnik i jego okolice mam nadzieję zostaną w pamięci na długo, będziemy wspominać to miejsce dobrze, szczególnie naszą bazę noclegową Szkolne Schronisko Młodzieżowe „Dąbrówka” w Prudniku.