2024 01 04 egzaminyW ULO sesja egzaminacyjna trwa w najlepsze.

O co w ogóle chodzi z tymi egzaminami?
Nasze liceum Uniwersyteckie nie jest tylko z nazwy, kilka elementów mamy typowo studenckich - jednym z nich jest sesja egzaminacyjna.

Co semestr uczniowie piszą duży sprawdzian z mijającego półrocza. Obowiązują ich podstawowe przedmioty maturalne oraz te, które zdecydowali się rozszerzać.
Na czas egzaminów lekcje w klasach I-III zostają zawieszone, jest to szczególny czas dla całej społeczności szkolnej.

Wierzymy, że doświadczenie egzaminów w takiej formie pomoże naszym uczniom zapanować nad emocjami w czasie matur.

Kolejnym krokiem w tym kierunku będą zajęcia z technik radzenia sobie ze stresem dla każdej z klas.

Stres większy czy mniejszy niestety każdemu z nas towarzyszy i będzie towarzyszył na każdym etapie życia. Nie uchronimy nikogo przed nim, ale możemy uczyć się z nim radzić.
I taki jest nasz cel.