2024 03 12 debataPrzed weekendem uczniowie ULO mieli przyjemność być goszczeni w Liceum Ogólnokształcące im. Zbigniewa Herberta w Słubicach, gdzie Pani Magdalena Pokojska z Dyrekcji Generalnej ds. Komunikacji Komisji Europejskiej w Brukseli poprowadziła spotkanie dla młodzieży w ramach cyklu spotkań Back to School.

 

W wydarzeniu uczestniczyła również Pani Monika Kujawska-Marszałek z Europa Direct Zielona Góra oraz Pani Marta Rusek oraz Pani Natalia Majchrzak z Centrum Kooperacji Frankfurt an der Oder Słubice.
Uczniowie rozmawiali o znaczeniu wyborów do Parlamentu Europejskiego, podjęto rozważania o dolnej granicy wieku prawa wyborczego. Rozmawiano o działaniach UE w kontekście polityki na szczeblu krajowym, bieżących sprawach np. strajku rolników oraz o inicjatywach podejmowanych przez unijne instytucje w naszym regionie.
Na koniec odbyły się krótkie warsztaty, podczas których uczniowie wypisali z czym kojarzy im się Unia Europejska, a następnie w grupie to przedyskutowali.
Bardzo dziękujemy za spotkanie