2024 03 18 janZ cyklu "A wiedzieliście, że....?" 
Wiedzieliście, że Jan Zgrzywa - Dyrektor ULO poza pracą w szkole spełnia się jako naukowiec?

 

W miniony weekend miał ku temu świetną okazję w Dreźnie, gdzie odbył się 6. Kongres Polonoznawczy poświęcony różnym obszarom życia w Polsce, a także polskim sprawom w Niemczech i niemieckich w Polsce.
Naukowcy, a wśród nich poloniści, germaniści, historycy, socjolodzy, filozofowie, oraz działacze społeczni i dziennikarze zajmujący się tematyką polską i niemiecko-polską wymieniali się przemyśleniami i dzielili rezultatami swoich badań.
Z powodu dużej liczby uczestników - około 260 prelegentów, dyskusje odbywały się w 8 równoległych panelach tematycznych.
Dyrektor wystąpił w panelu (Miss)Erfolge der gesellschaftlichen Polarisierung in Polen - (Nie)Powodzenia polaryzacji społecznej w Polsce.