2024 03 27 wroPoczątek przedświątecznego tygodnia nasi młodsi ambasadorzy programu #EPAS spędzili w pięknym Wrocławiu. 
Głównym celem wyjazdu był udział w warsztatach organizowanych przez Parlament Europejski - Biuro w Polsce. Przy okazji udało nam się jednak jeszcze trochę pozwiedzać.

 

Naszym pierwszym punktem na mapie było Muzeum Uniwersytetu Wrocławskiego, które ku naszemu szczęściu w tym dniu udostępniło wszystkie sale do zwiedzania. Podziwialiśmy przepiękne barokowe freski i zdobienia w Oratorium Marianum i Auli Leopoldina, wspięliśmy się na Wieżę Matematyczną skąd obejrzeliśmy panoramę miasta oraz zanurzyliśmy się w historię i tradycje Uniwersytetu w pozostałych salach wystawowych.
Kolejnym punktem naszej podróży była gra miejska dzięki której odwiedziliśmy najważniejsze punkty miasta, a wieczorem wybraliśmy się do kina na jeden z tegorocznych Oskarowych filmów - Strefa Interesów.
Kolejny dzień skupiony był na warsztatach podczas ktorych wraz z ambasadorami z innych szkół nasi uczniowie zastanawiali się między innymi nad celami młodzieżowymi Zieonego Ładu.
Mądrzejsi o nowe doświadczenia i znajomości wróciliśmy do szkolnych ławek.