2024 09 07 epasek#EPAS nie wszyscy pewnie jeszcze wiedzą, że Uniwersyteckie Liceum Ogólnokształcące w Słubicach już drugi rok szkolny cieszy się statusem Szkoły-Ambasador Parlamentu Europejskiego.
Starsi Ambasadorzy aktualnie biorą udział w dwudniowej konferencji, gdzie mogą wymienić się doświadczeniami z innymi szkołami.

Dzisiaj omówiono zasady programu, przeprowadzono ćwiczenia networkingowe podczas których nastąpiła wymiana dobrych praktyk. Aktualnie trwa wystąpienie Pani Izabeli Zygmunt ekspertki Polskiej Zielonej Sieci i CEE Bankwatch Network na temat Europejskiego Zielonego Ładu.
Przed nami jeszcze wystąpienie na temat 20-lecia Polski w UE Pani Marzeny Guz-Vettwer ekspertki Team Europe oraz chwila na rozmowę o wspolnie.eu z Panią Kingą Schlesinger z EPLO.
Dzień drugi zapowiada się równie świetnie, skupimy się warsztacie praktycznym, a na koniec wysłuchamy wykładu o roli edukacji europejskiej w rozwoju edukacji i dyplomacji w Polsce.

Drugi dzień konferencji powoli dobiega końca.
Zgodnie z zapowiedziami skupiliśmy się na pracy w grupach. Wymieniliśmy dobre praktyki, doświadczenia, nawiązaliśmy nowe kontakty. To spotkanie zdecydowanie wypełniło nas nowa energią.
Już niedługo kolej na młodszych ambasadorów. 26 marca wezmą udział w warsztatach we Wrocławiu